Search: Keyword:

Weeks, Kameelah Assistant Principal
Williams, Parish Principal
Hankerson, Latoyer Assistant Principal
Landrum, Michael Assistant Principal

Akins, Serena 1st Grade Teacher
Austin-Hurchins, Travetria Art Instructor
Brown, A Kindergarten Teacher
Brown, Bennie 2nd Grade Teacher
Cooper, Anthony 5th Grade Teacher
Dale, Jakesha Pre-Kindergarten Teacher
Denson, Tiffany Kindergarten Teacher
Flood-Strouble, Quashier School Counselor
Grant, Jacquelyn ESE Resource Teacher
Gray, Gerald 3rd Grade Teacher
Griffin-Corriveau, Ashley Pre-Kindergarten Teacher
Hart, Janice Business Education Teacher
Hatcher, Terry In-School Suspension Teacher
Hawk, Demarien ESE Resource Teacher (Behavior)
Holmes, Cathy 5th Grade Math Teacher
Irvin, Asia ELA Teacher
Israel, Obadiah 7th Grade Civics Teacher
Ivery, Cherkieza 1st Grade Teacher
Jean-Pierre, Carl 7th Grade Math Teacher
Johnson, Brittiney 1st Grade Teacher
Jones-Wilborn, Tanya 8th Grade ELA Teacher
Lawrence, Kaya 4th Grade Teacher
Manning, Regina 6-8th Grade ESE Resource Teacher
Mathews, Victoria Kindergarten Teacher
Mathews Nelloms, Dionne Academic Coach
McNair, Cassandra 6th-8th Grade Varying Exceptionalities Teacher
Milton, Dierra Media Specialist
Monroe, Patrice 7th Grade Civics Teacher
Nelson, James 4th Grade Teacher
Nia, Tia Music Teacher
Ormsby, Rashid 3rd Grade Math Teacher
Patel, Harshaben Pre-Kindergarten Teacher
Peterson, Leslie Speech Pathologist
Pinkston, Jacob 6th Grade ELA Teacher
Pitamber, Ankita 3rd Grade Teacher
Price, Cynthia Reading Interventionist
Reuben, Bennet 8th Grade Biology Teacher
Richardson, Shareese 7th Grade ELA Teacher
Riggins, Cynthia Pre-Kindergarten Teacher
Roberts, Natalie 3rd Grade Teacher
Robinson, Khalik 3rd Grade Teacher
Rolle, Carlos Physical Education Teacher/Athletic Director
Rouse, Daphnee 4th Grade Math Teacher
Sailor, Kimberly 6th Grade Reading & 3rd-6th Grade Varying Exceptionalities Teacher
Smith, Rose 4th Grade ELA Teacher
Sully, Michael ESE Resource Teacher
Taylor, Audrey 2nd Grade Teacher
Terrelonge, Kevin 8th Grade Math Teacher
Washington, Angela Physical Education Teacher
White, Christopher Band Teacher
Williams, Adrian 2nd Grade Teacher
Williams, Javonna 1st Grade Teacher
Williams, Omeka 2nd Grade Teacher
Yates, Wendy 6th Grade Math Teacher
York, Jade 6th Grade ELA Teacher

Basford, Marilyn Paraprofessional Pre-k/8th Grade
Battle, Joanne Paraprofessional/Pre-K
Brown, Hazel Environmental Engineer
Bryant, Edna Secretary
Chapman, Youri Pre-Kindergarten Paraprofessional
Donald, Lakisha Instructional Lab Manager
Evans, Dee Ella Social Worker
Faison, Evelyn Paraprofessional
Hall, Brenda Data Entry
Hartsfield, Diane Food Service
Johnson, Benjamine Food Service
Jones, Morhonda Food Service
Kenon, Geraldine Environmental Engineer
Munroe, Pink Environmental Engineer
Oliver, Clifford Environmental Engineer
Richardson, Doris Nurse
Seymore, David Environmental Engineer
Starks, Shalonda Pre-Kindergarten Family Service Coordinator
Stokes, Demetrius Office Manager
Thompson, Felecia Paraprofessional VE
Walker, Kyshada Paraprofessional/ Pre-K
Youmas , Joann Cafeteria Manager

Daniels, Anitria
Gauss, Stephen
Gauss, Stephen
God, System
Riggins, Larissa
Thomas, Johnny
Wiggins, Sheantika